Lany Poniedziałek

Była podwójna tęcza, spotkanie Biesiadników zachaczyło o tematy natrętnie podsuwane przez okoliczne psy.

Wania: Cukier drożeje, bo wykupili nasze cukrownie, podobnie będzie z mlekiem i jego przetworami.

Bezrobotny: Cukru w magazynach jest wystarczajaca ilość, zwyżka jego ceny to wynik spekulacji określonych grup handlarzy. Widoczny brak działania organów kompetentnych do ukrócenia tego procederu jest zastanawiający.  

Genia: Kupuję wino a w butelce woda zabarwiona z dodatkiem winopodobnym. Kupuję proszek do prania za zachodnią granicą bo takiego samego producenta kupowany w naszym markecie słabo pierze.

Bezrobotny: Producenci a przedewszystkim duże firmy handlowe rozpoznały nasz rynek a po stwierdzeniu ze polski klient nie zwraca uwagi na jakość kupowaneg0 towaru proponują mu towar o niskiej jakości.

Wania: Podobno mamy instytucje rządowe, które powinny kontrolować jakość towaru.  

Bezrobotny: Instytucje to urzędy i one urzędują. Ciri odeszła bo jej pan zapóżno się zorientował  co zawiera granulowana pasza. 

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s