Gara

 Spotkanie wieczorne nad stawem Hrabiny ma miejsce po powrocie Bezrobotnego z pielgrzymki historycznej na wschodnie kresy naszego horyzontu. Bezrobotny: Rozmawiałem z kilkoma pielgrzymami, niektórzy mieli całkowicie historyczne spojrzenie na pędzący pociąg naszych dokonań i dlatego mam propozycję zaproszenia do naszego grona drugiej kobiety.                                                                                                       Wania: Nie wystarczy nam nasza Gienia no i psy płci odmiennej. Wprowadzenie nowej kobiety może zmienić  nasze grono wesołych biesiadników w garę.                 Genia: Chętnie będę rozmawiać z Nabożną.                                              Bezrobotny:Zostałeś przegłosowany.

Grzęda

                         Gara-naczynie z żarzącymi się węglami, ogrzewadło. Grzęda-półka. /wg Słowniczka zam. w oprac. pt. Dziennik Podróży Stanisława Staszica 1789-1805 nakł.Polskiej Akademii Umiejętności Kraków 1931/.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s