2012Kalendarz

                               Na Nowy Rok 2012 w parku Hrabiny w południe przy słonecznej pogodzie i temperaturze około 2o C przy braku śniegu spotykają się na przy ławce: Bezrobotny Hidekuti, Genia Spokojna lekko kulejąca i Wania Myśliciel oraz nasi mniejsi przyjaciele czyli psy rasy nieznanej Pawerek(przybyły ze świątecznymi gośćmi), Alba(w pełni wyleczony, kiedyś potracony przez miłośnika prawdziwych ludzi) i Kasia. Pawerek niezwykle ożywiony, biega wśród wysokich drzew, pozostałe psy spokojnie przyglądają się wyczynom nowoprzybyłego. Kaczki powróciły nad staw a płoszone przez Pawereka zajęły bezpieczne miejsca na środku lustra wody.

Kontynuując przytaczanie zapisów z dziewiętnastowiecznego Kalendarza Naukowego Karola Lange Bezrobotny -Ty nie szydź z przepowiedni, bo niesie przysłowie:                                                                                             Czego mędrzec niezgadnie, to głupi przepowie.Rybałt.

Przypowięść na 1 stycznia – Nowy rok pogodny:

Zbiór będzie dorodny.

Zaprotestowała Genia: W pierwszy dzień tego roku byłam u lekarza, zwichnęłam sobie nogę w kostce. Hidek: Jak to się stało.

Genia: Leżąc na sofie czytałam nomen omen Traumatologię nagle poczułam skurcz w lewej nodze, usiłowałam szybko powstać i przewróciłam się na podłogę. Upadek był tak nieszczęśliwy ze zwichnęłam staw skokowy. Zapytał Myśliciel: Byłaś u lekarza ? Krzywiąc się z bólu odpowiedziała Genia: Oczywiście, ale on teraz przygotowuje pieczątki do protestu. Dalej dopytywał Myśliciel: Co ci powiedział ?       Z lekka zniecierpliwiona przytoczyła diagnozę Genia: Przecież Pani nie jest białym jeleniem. Poradzi sobie robiąc okłady na bolącą nogę.

Zdrowy ?

Myśliciel: Po prostu w wyniku tej wizyty możesz stwierdzić ze lekarz jest zdrowy.

.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „2012Kalendarz

  1. Myślnik pisze:

    Trudno się dziwić doktorowi, ze nie polecił odciąć bolącej nogi. Raczej należy pochwalić za opanowanie w niespodziewanej sytuacji. Jeżeli chodzi o pacjenta, to najważniejszą czynnością jest zawsze sprawdzenie stanu zdrowia lekarza a mniej radykalne zabiegi chory może wykonać sam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s