Na Pryski

Od kilku dni zawitała prawdziwa zima, kaczki dają żyć krukom. Po zaśnieżonych ścieżkach w parku Hrabiny przedziera się obolała Genia Spokojna z idącym przy nodze psem o dziwnym imieniu Alba. Dołączyła do skupionych obok ławki Wani Myśliciela i Bezrobotnego Hidekutiego i ich psów. W tym towarzystwie przytaczanie przypowieści kontynuuje Hidek- na 18 stycznia: W dzień świętej Pryski-                                                                 Mróz zaziera do miski.

Wywód przerywa wtrącając zdenerwowanym głosem Genia: Pracuję przy Chorym od rana aż mnie rozbolała głowa. Lekarskie prochy nic nie pomagają.

  Mój Dziadek proponował mi różne ćwiczenia- radzi pamiętliwy Myśliciel -na przypadki bólu głowy, możesz spróbować ćwiczeń oddechowych. Ważne jest aby oddech był pełny czyli głęboki. Wdech i wydech powinien być przez osobnika kontrolowany. Kontrolujemy dłońmi zmiany poszczególnych pojemności naszego ciała.     

  1. Rozpocznij od leżenia ze zgiętymi kolanami: Oddychaj przez nos.

a/. Połóż ręce na dolnej części brzucha. Wykonaj 10 oddechów, obserwuj cyrkulacje powietrza w brzuchu.

b/.Dłonie na wysokości żeber. Oddychaj prze nos. Wykonaj 11 oddechów, obserwuj, jak oddech wypełnia dłonie.

c/. Oprzyj ręce na obojczyku. Wykonaj 12 oddechów, obserwuj, opadanie górnej części klatki piersiowej przy wydechu.

d/ Ramiona wzdłuż ciała, dłońmi do góry. Wykonaj 10 oddechów, obserwuj i śledź ruch przez brzuch, żebra, klatkę piersiową.

Przecież Ona ledwo chodzi- wtrąca się przesłuchujący Bezrobotny- pełno mokrego śniegu, na ławce też. Jak ona ma ćwiczyć.

W zaciszu domowym możesz wykorzystać jedną z recept mojego Dziadka– wyjaśnia i dodaje Wana- jak nie ulży to powtórz po około 60 minutach albo w ramach protestu pacjentów sięgnę pamięciom po inne recepty.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Na Pryski

  1. jadownik pisze:

    Niektórzy dopuszczają przy bólach głowy w celu jego pokonania stosowanie ćwiczeń rozlużniających, masażu miejscowego lub gorących okładów. Podawana przez „Dziadka” specyfikacja ćwiczeń może być przydatna po sprawdzeniu skuteczności działania dla danej osoby.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s