Ognisko

 Od czwartku zima odpuszcza, można spokojnie rozpalić ognisko albo wyruszyć na krótką przejażdżkę rowerem. Genia Spokojna na środku zaśnieżonego placu w parku Hrabiny rozpaliła pierwsze w tym roku ognisko, spotykamy się Wania Myśliciela, Bezrobotny Hidekuti i spóźniony solenizant Henryk Draga. Heniu na plecach przytaszczył na potrzymanie ogniska kilka zeschniętych gałęzi a Wania udał się rowerem po zakupy rozgrzewające. Nasi młodsi przyjaciele czyli psy ras nieznanych rozpoczęły codzienną gonitwę wśród ośnieżonych drzew. 

W tym towarzystwie przytaczanie przypowieści kontynuuje Hidek-

 Na 21 stycznia:       Jeśli Święta Agnieszka;- wypuszcza skowronka z mieszka;-                                                                   To już zima niedługo na ziemi pomieszka.

Zatroskany Heniu: Benzyna już prawie po 6 zł a emerytura w dalszym ciągu bez podwyżki.

Pociesza Bezrobotny: Widzę światełko w tunelu tego chaosu motoryzacyjnego. Mówicie powyżej 6 zł za litr benzyny lub oleju napędowego to już paliwa drogie. Patrzę na gęstość ruchu samochodowego na drogach i nie widzę większych zmian. W dalszym ciągu cena nie ma wpływu na rozsądek kierujących. Przypuszczam ze cena około 10 zł za litr paliwa może otrzeźwić właścicieli pojazdów.                                                                                                                    Zdziwiony Wania:                                                                                                                                A co wtedy z twoim autem?

Wyjaśnia radośnie Bezrobotny: Będę mniej jeździł prawdopodobnie jak też inni kierowcy. Jazda rowerem jest o wiele zdrowsza.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s