Lampa

  Pierwszy czwartek tego marcowego dnia jest inny. Nasze spotkanie jest spacerem odbywa w samo południe przy zachmurzonym niebie chwilami padającym deszczu i temperaturze około 50C z rzadko wychodzącym z za chmur słońcem. W powietrzu czuć powiew przedwiośnia. Na płotach przesiadują koty pewno przygotowane do marcowania.        Spacer odbywamy wąskimi uliczkami w odległości wzrokowej od domu Geni. Spokojna oczekuje na przesyłkę kurierską z lampą, więc razem z nią i naszymi czworonogami tym razem w kagańcach i na smyczy jesteśmy we wspólnym oczekiwaniu. Uliczkami gęsiego przechodzimy Genia Spokojna, Wania Myśliciel, Bezrobotny Hidekuti i nasi mniejsi przyjaciele Wryty, Alba oraz Wegi. W tych warunkach rozpoczyna przytaczanie przypowieści dla marca wszystko pamiętający Hidek: 1.Dla zimna leniwiec nie orze: przetoż będzie żebrał we żniwa, a nie darzą mu. Przypow.. Salomonowe XX 4.

2. Suchy Marzec, mokry Maj:

Będzie żyto jak gaj.

3. Gust kobiet, łaska pańska, Marcowa pogoda:

Zawsze nie stała.

Wczoraj odbył się pierwszy mecz piłkarski na płycie nowego Stadionu Narodowego w Warszawie- poinformował Bezrobotny- w regulaminowym czasie meczu nie rozstrzygnięto. Dogrywka i ewentualnie rzuty karne nie były przewidziane. Część z czterdziestu tysięcy widzów była wyraźnie zdegustowana takim obrotem sprawy i opuszczała trybuny przed zakończeniem spotkania. W naszym mieście jest jeszcze gorzej- wtrąciła Genia- stadion miejski jest w remoncie a terminy rozgrywek już się zbliżają. Poważną sprawą jest bezpieczeństwo na drogach- rozpoczął Myśliciel- obserwuję działania urzędników, mówią ze obradowali 23 lutego, 27 lutego, do dzisiaj nie ujawnili dokładnie, o czym. Wypadek był 21 lutego o godzinie 7.30. Może podjęli tajne działania.Nad czym obradowali Radni? O..Przyjechał do mnie kurier- ucieszyła się Genia- już idę otwierać bramę. Auto z przesyłką zatrzymało się na wąskiej drodze obok bramy. Kierowca zaczął wyciągać dużą przesyłkę z zapakowaną lampą. Droga na ten czas była zablokowana dla ruch samochodowego. Odjedz pan, śpieszę się do przedszkola po dziecko- ze skrzyżowania dwu wąskich uliczek zjechało z 10 m auto i wysiadając kierowca zaczął się domagać opuszczenia zablokowanej drogi. Może pan jechać druga uliczką-uprzejmie poinformowała Spokojna- tam nawet lepsza nawierzchni i długość drogi do przedszkola krótsza. Kto mi wróci za benzynę?- Podniesionym głosem zapytał zdenerwowany kierowca. Genie zamknęło, już nie podejmowała dialogu. Kierowca wsiadł do swojego auta i po dwu minutach odjechał inną uliczką zgodnie z radą Geni, oczywiście nie przeprosił kobiety za swoje zachowanie. Jak wędrowałem w Kazachstanie- do tego zachowania odniósł się Wania- w takiej sytuacji kierowca przyjeżdżający wychodził z kabiny z pełną butelką płynu rozweselającego i częstował kolegę rozładowującego bagaże? Zrozumienie, życzliwość, uprzejmość i uwaga, to takie trudne? Cywilizacja różnymi chodzi drogami-skwitował Myśliciel.

Po odebraniu przez Genię lampy cała grupa udała się do parku Hrabiny. Niestety nocne przymrozki znowu pokryły staw lodem dlatego kaczki zwiadowczynie odleciały.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s