CD

 W parku Hrabiny powoli zachodzi słońce. Drzewa przybierają odcień ciemno zielony, rozmowy przybyłych osób są coraz bardziej ożywione.Czworonożnych przyjaciół nasza trójka właścicieli wcześniej odprowadziła do domu. Polana przed dworkiem porośnięta świeżo wzrośniętą trawą lekko zadeptana przez krążących między ławkami biesiadników w zachodzącym słońcu wygląda na zmęczoną. Wieczorowe powietrze staje się chłodniejsze, temperatura spada do około 10 C. Znaczna część biesiadników skupia się wokół ławki Janka a drugie skupisko osób zainteresowane cyklistami zajęło miejsca przy ławce Geni. Przywoływaniem dziewiętnastowiecznego przysłowia regulaminowo spotkanie kontynuuje Hidekuti: Na 25 kwiecień                                                                                                               Święty Marek – poszedł na folwark,

Oglądać żytko- czy zeszło wszystko.

Aha ! żebym nie zapomniał! Ten bajus jeszcze ciamkacz nie bryzgać si a no bokiem falować, absztyfikanta bajerować- opowiadał o swojej wnuczce Janek zapomnianym bałakiem- ma si wi my batiarnia nu chirzyc jak ciuciurupa czy inne ciapy. Skupione przy ławce osoby proszą o przetłumaczenie na inny język wysłuchiwanej opowieści.                                                                                                                                                                Wielkie wydarzenie. Prawie trzyletnia wnuczka Andzia dzwoni do babci z okazji rocznicy urodzin –cierpliwie tłumaczy Janek- Babciu, Babciu sto lat, sto lat, sto lat! Babciu masz batonika? Mama zwraca uwagę Andzi: Co miałaś powiedzieć ? Andzia natychmiast: Sto lat, sto lat! Babciu masz batonika? Krytyczna masa jak mawiają niektórzy- przekonywała swoich słuchaczy Spokojna- to nie to samo co przedwojenni cykliści. My tworzymy siłę przebicia na różnych płaszczyznach. Obok podstawowej grupy  trzydziestolatków, są kobiety i mężczyźni od czternastu do osiemdziesięciu lat oraz bardzo wiele dzieci kilkuletnich. Przez regularne ćwiczenia fizyczne i dietę opartą na składnikach mało przetworzonych manifestujemy zdrowy tryb życia. Większość przybyłych wytrwała na koliście ustawionych ławkach do północy, tylko niektórzy pojedynczy osobnicy prowadzili zażarte spory do świtu. Kulminacyjnym momentem uroczystości było poszukiwanie dwóch naszych czworonożnych przyjaciół Alba i Wrytego. Odprowadzając do domu psy, Wania zapomniał zamknąć bramę ogrodu. Psy skwapliwie wykorzystały okazję i udały się na zwiedzanie okolicy. Około trzech godzin o wczesnym poranku trwały poszukiwania z użycie samochodu terenowego. Odnaleziono psy w środku wsi.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „CD

  1. biesiad pisze:

    Janek, czego nie Jan albo Jasiu ? Byłem biesiadnikiem i nie widziałem żeby Janek tak zdziecinniał aby mu nie powiedzieć ty stara pierdoło Janie. Wymienił byś chociaż niektórych członków rodziny Janka bo jestem całkowicie pogubiony w tych szwagrach, wnuczkach, stryjkach i innych. Zabawa była niezła, brakowało tylko większego mordobicia. Następnym razem przygotujemy się!

  2. Ciekaw pisze:

    Ostatnie dni kwietnia tego roku są rekordowo upalne, temperatura ponad 30 C to powszechność, przetrwać pomaga wiejący dość silny południowo zachodni wiatr. Mam pytanie do Myśliciela: Dlaczego spotkani przeze mnie lekarze są przeciwni płatności przez pacjentów za usługi medyczne? Dotyczy oczywiście publicznej służby zdrowia.

  3. Jerry pisze:

    Pierwsze pytanie „Ciekaw” niby banalne ale odpowiedz jest chyba nietrafna. Zamieszkiwałem w różnych krajach „Starej Europy” ale takich kolejek do lekarza jak w waszym kraju nie widziałem. Wizyta u waszego ”publicznego” lekarza i moja prośba o wystawienie faktury / refundowaną przez mojego ubezpieczyciela/ za usługę medyczną wywołały paniczne odruchy lekarza i pozostałego personelu. Na podstawie mojego doświadczenia uważam postawione pytanie za bardzo trafne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s