Tao

Od połowy lipca ustąpiły ponad trzydziesto stopniowe upały. Temperatura ustabilizowała się w okolicach 200 C dodatkowo od czasu do czasu poda deszcz z różną intensywnością, raz lekka mżawka to znów gwałtowna ulewa. Spotkanie biesiadne w samo południe pod koniec drugiej dekady lipca przy zmiennej deszczowo- słonecznej pogodzie odbywa się tradycyjnie nad stawem Hrabiny w przysiolskim parku. Spotykamy się Bezrobotny Hidekuti, Genia Spokojna i Wania Myśliciel i nasi czworonożni przyjaciele Wryty, Alba oraz Wegi.

Do naszej dwustutysięcznej wioski zawitała chińska infrastruktura drogowa- przypomniał Myśliciel- mam tu na myśli rozpoczęcie budowy okrągłej kładki na głównej ulicy. Wzbudza to różne sprzeczne opinie.

Mój małżonek od lat jest przez chorobę przykuty do wózka- dopytywała się Genia- odwiedzam ciągle różnych lekarzy, niewiele albo wcale to nie pomaga w jego chorobach. Słyszałam o starożytnej medycynie chińskiej może będzie skuteczniejsza od tej okrągłej kładki.

Najstarsze chińskie dzieło medyczne „Księga medycyny wewnętrznej Żółtego Cesarza”- odpowiedział Wania- była napisana około 4500 lat temu. Hidekuti właśnie w niej się zaczytuje.

Chińscy lekarze w dawnych czasach byli opłacani w okresie gdy pacjent był zdrowy- wyjaśnił Hidekut- nie otrzymywali zapłaty gdy zaczął chorować. Starożytny mędrzec nie leczył tych, którzy już zachorowali tylko pouczał zdrowych. Rozpoczęcie uprawiania masażu punktowego(refleksologia podeszwy-refleks= odruch) na małżonku lub na sobie wymaga wcześniejszego przejścia kursu przygotowawczego. Technika wykonywania nie jest skomplikowana ale wymaga wiedzy i ostrożności.  Struktura stóp w odniesieniu do całego ciała wyjaśnia pojęcia zasad refleksologii. Obszar na palcach stóp od strony nasady odpowiada za klatkę piersiową. Dotykamy tutaj receptorów płuc, serca, barków, tarczycy, przytarczyc, przełyku (wraz z tchawicą i grasicą) oraz przepony. Inną metodą jest stosowana jeszcze w starożytności technika próżniowa obecnie zastosowana w systemie vacuflex wykorzystującym zawansowaną nowoczesną technologię. Łączy ona w jednym zabiegu dwie najstarsze na świecie metody terapii holistycznej- refleksologię i terapię baniek próżniowych.

Techniki obrotowej kciuka używa się w celu wywarcia nacisku na receptory. Receptor serca umiejscowiony jest na lewej stopie, tuż powyżej linii przepony.

Tao-słowo to oznacza „drogę”, może tez znaczyć ” prawo wszechświata”. Wschodnia filozofia opiera się na poglądzie ze:”materia jest niczym innym jak skondensowaną , wysoce uporządkowaną energią”. Nazywa tą „uporządkowaną energią” chi(lub qi) i ze pochodzi ona z tao i jest przez nie napędzana. Człowiek rodzi się z chi, która pozostaje w nim do śmierci. Zdrowie zależy od tego, czy energia przepływa swobodnie przez ciało , ożywiając jego strukturę.

Okrągła kładka obiektem żartów w całym kraju. Dzięki budowie okrągłej kładki nad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego i ulicy Grunwaldzkiej, staliśmy się obiektem kpin w Polsce. Dlaczego? Na popularnym portalu Internetowym “Demotywatory.pl” jeden z Internautów zamieścił zdjęcie naszej kładki z prześmiewczym podpisem: “Tymczasem … powstaje pierwsze rondo dla pieszych. Żeby społeczeństwo było bardziej zakręcone.”/6.7.2012/.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Tao

 1. Dociek pisze:

  Wykopaliska w starożytnej Mezopotamii ujawniły bańki wykonane z gliny stosowane do terapii próżniowej. Bańki z brązu mosiądzu, porcelany czy szkła znajdowano w Grecji i innych wykopaliskach. Bańki vacuflex /przyssawki/ wykonane są z silikonu. Podciśnienie wywołujące zasysanie zwiększa dopływ krwi i tlenu do obszarów występowania blokad, rozbijając zastałe toksyny.Dodatkowo regeneruje tkanki i mięśnie przez wspomaganie dostarczania krwi i substancji odżywczych do objętych chorobą obszarów. System vacuflex realizowany w pierwszej fazie za pomocą specjalnych butów zakładanych na stopy po ich zdjęciu objawia się przebarwieniem na podeszwach i grzbietach stóp. Na stopach pojawiają się plamki w kolorach czerwonym, niebieskim żółtym i białym.
  Czerwony-duże zakwaszenie toksyn w organizmie
  Niebieski- ciało dręczy ból lub narządy są obciążone
  Żółty- ukazuje punkty odzwierciedlające miejsca, gdzie w ciele zgromadził się śluz
  Biały- miejsca gdzie mamy do czynienia z przewlekłą lub długotrwałą chorobą lub zakażeniem grzybiczym

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s