Sauna

 ”PLASTIK” od kilku dni taki napis na kanciastej skrzyni o pojemności kilkuset litrów wita przechodniów udających się w stronę folwarku. Sołtys naszej wioski w trosce o ochronę środowiska ustawił skrzynię na średnio gabarytowe / określone jest to wielkością dwóch kwadratowych klap zamykających/ odpady plastikowe w miejscu niezbyt stosownym gdyż obok parku w stylu angielskim. Niestety odpadowe plastikowe błotniki i inne duże elementy nie mieszczące się w tym śmietniku są składowane w pobliżu na poboczu drogi co wywołuje oburzenie niektórych przechodniów. My przechodząc odczuwamy tylko ze temperatura ustabilizowała się poniżej 200 C dodatkowo od czasu do czasu poda deszcz z różną intensywnością, raz lekka mżawka to znów rzęsisty deszcz. Spotkanie biesiadne  pod koniec dnia 21 lipca przy zmiennej deszczowo- słonecznej pogodzie odbywa się tradycyjnie nad stawem Hrabiny w przysiolskim parku. Spotykamy się Bezrobotny Hidekuti, Genia Spokojna i Wania Myśliciel oraz nasi czworonożni przyjaciele Wryty, Alba oraz Wegi. Psy są wyraźnie ożywione tą zmianą pogody. Pana Bronisława jedna z konstatacji- nawiazuje Hidekuti do naszych wcześniejszych rozważań-  określającej dni życia jako naczynie do wypełnienia: Spędzenie dwóch godzin rannych jedynie na ćwiczeniu nerwów i ciała. Gimnastyka i kąpiel. O ile jej nie ma kąpiel powietrzna z nacieraniem. Nadto jedna godzina rano na filozofie ( koniecznie!) . Po obiedzie dwie godziny geometrii lub chemii, jedna godzina myśli ogólne, 6-7  gimnastyka, 8-9 spacer( na opracowanie dzielności), 8-10 kłaść się , rachunek sumienia.

Wreszcie jest czym oddychać- tymi słowy kontynuuje nasze rozważania Wania- mam dla was wiadomość ze znanych mi stron rozległej Rusi a dotyczące kąpieli i wypełniania naczynia zwanego przez pana Bronisłwa życiem.                  Opowiadaj- przynagliła Genia ociągającego się Myśliciela- wreszcie coś się dowiemy z pierwszej ręki.Więc według notatek gazetowych- zaczął cytować Wania- wygląda to tak:

koniec

Rosyjska policja zatrzymała gwałciciela, który zaatakował kierowniczkę sauny w mieście Iskitim w obwodzie nowosybirskim. Kobieta w samoobronie odgryzła mężczyźnie członka. Przyrodzenie mężczyzny zostało już zabezpieczone i włączone do akt śledztwa. Niestety ciężko pobita 25-latka, która była w trzecim miesiącu ciąży, straciła swoje nienarodzone dziecko. Pracuję jako kierowniczka sauny już cztery lata i nigdy nie spotkałam się z takim koszmarem – stwierdziła ofiara, Swietłana S. – Tej nocy nie było klientów, więc usnęłam przy swoim biurku. Napastnik rozbił okno i włamał się do pomieszczenia. Bił mnie – kopał po brzuchu, bił pięściami po twarzy, a następnie zaczął mnie gwałcić – tak 25-latka opisała atak bandyty. Przewaga fizyczna mężczyzny była znacząca. Kobieta w pewnym momencie zacisnęła więc mocno zęby i odgryzła członka gwałciciela. Napastnik uciekł z krwawiącą raną z miejsca zdarzenia.Gwałciciel został dość szybko ujęty przez funkcjonariuszy policji. 29-letni Dmitrij D. zgłosił się bowiem do szpitala z odgryzionym przyrodzeniem. Mężczyzna został aresztowany i oskarżony, przyznał się do winy, ale odmówił złożenia zeznań. Jak podał serwis Live News, członek bandyty został odpowiednio zabezpieczony i włączony do akt śledztwa.

Bajka- Jak żołnierzowi radzieckiemu na froncie granat urwał penisa to radzieccy chirurdzy przyszyli mu sutek od krowy nie dosyć, że facet miał trójkę dzieci to jeszcze mleko dawał. U ruskich chirurgia już od dawna stoi na wysokim poziomie /21 lipca 2012 http://wiadomości.onet.pl/ .

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s