Narodzona o wschodzie

SANYO DIGITAL CAMERA

13 grudzień 2012 Łucji

W samo południe temperatura -2,5o C, słonecznie, śnieg padał w nocy teraz nie sypie,          w parku biało już od kilku dni. Spotykamy się jak codziennie.

Taką pogodę chciałabym- Genia- widzieć przynajmniej do końca miesiąca zgodnie zresztą z dziewiętnastowieczną przypowieścią. Ten ponad stuletni układ drzew w kształcie Viktorii trwa i obwieszcza wszystkim biesiadnikom nasze zwycięstwa wychodzące z tej ziemi. Takich układów w parku Hrabiny jest dwa będzie więc podwójne zwycięstwo, drzewa rosną. Justyna Kowalczyk wygrała 22. bieg Pucharu Świata  w swojej karierze na 10 km technika klasyczną w Canmorze.SANYO DIGITAL CAMERA

Jako szczęśliwy dzień mogą potraktować pasażerowie i przechodnie-Bezrobotny potakuje- wczorajsze wydarzenie. Początkowo groźnie wyglądała kolizja, do której doszło w środę (12 grudnia) na ulicy Grunwaldzkiej w Przemyślu. Brały w niej udział autobus i… uliczna latarnia. Wiozący kilkunastu pasażerów  26-letni kierowca autobusu po prostu jechał za szybko, jak na panujące warunki na drodze wylotowej z Przemyśla. W pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą i autobus zatrzymał się na ulicznej latarni. Prawdopodobnie dzięki grudom śniegu zalegającym na poboczu, które zamortyzowały uderzenie, nikomu nic się nie stało. Kierowca autobusu był trzeźwy.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s