Suan

SANYO DIGITAL CAMERAGarlic

14 stycznia 2013 Feliksa

W ostatnim tygodniu temperatury w nocy wahają się od -12,5 C do -2,2 0 C, natomiast w dzień od -0,50 C do -5,60 C wiatr o sile 12-20 km/h przeważnie z kierunku zachodniego, dzisiaj prawie bezwietrznie opady drobnego śniegu rzadko występowały w godzinach nocnych i porannych, słoneczny dzień był tylko w sobotę w pozostałych dniach lekkie zachmurzenie. Wydarzeniami w tych dniach było samobójstwo pary kochanków w Sanoku i policjanta w Warszawie. Obydwa związane w czasie z interwencją antyterrorystów. Przy temperaturze około -5,10 C południowy spacer Geni Spokojnej, Wani Myśliciela, Hidekuti Bezrobotnego i ich psów rasy różnej połączony z gawędziarskim spotkaniem przebiega przez zaśnieżone i zlodowaciałe ścieżki parku Hrabiny. Otwarcie podziemnego parkingu pod ogrodami bernardyńskimi- Hidekuti zafascynowany- to w naszej wiosce wydarzenie epokowe. Ogrody powstały parę wieków wcześniej, były spiżarnią owoców i warzyw w tym czosnku dla zakonników, w chwilach głodu i zarazy wspomagały potrzebujących. Nowe władze wioski systematycznie przez okres około 40 lat ograniczały teren upraw stawiając na ich miejscu różne budowle łącznie z pomnikiem sławiącym inną miłość. Wybudowano podziemny parking na skrawku ziemi z kiedyś rozległych ogrodów, który w tej części obecnie zwróconym zakonnikom.

Dla mnie ważna wydaje się deklaracja- Genia jest zafascynowana doniesieniami medialnymi- Rząd chce ostro walczyć z piratami. Wyższe mandaty, odbieranie prawa jazdy za prędkość, obowiązek zatrzymywania się przed przejściem dla pieszych i egzamin na prawo jazdy obejmujący kurs pierwszej pomocy – to propozycje rządu na poprawę bezpieczeństwa na drogach Minister transportu Sławomir Nowak podczas specjalnej konferencji poinformował, że gotowy jest projekt Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który teraz ma trafić do konsultacji społecznych. Zapowiedział też bezwzględną walkę z nadmierną prędkością na drogach. – Liczymy na to, że organizacje pozarządowe i podmioty zainteresowane bezpieczeństwem drogowym będą mogły się wypowiedzieć i zgłosić swoje uwagi – powiedział minister. Projekt programu został przyjęty we wtorek na posiedzeniu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Co około trzy godziny na naszych drogach ginie człowiek a Oni przez ponad dwadzieścia lat projektują jak zapobiegać. Bez natychmiastowego egzekwowania bezwzględnie kar za nadrobniejsze uchybienia w stosunku do przepisów o ruchu drogowym – Myśliciel powątpiewa – zdecydowana poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym będzie  iluzją. Nasuwa się sposób działanie w stylu Krwawego Feliksa albo poprawa infrastruktury drogowej przypominająca działanie czosnku na arterie krwioobiegu. Mówiąc o czosnku- Hidekuti wyraźnie ożywiony- mam informacje o przemycie dużych ilości z Chin. Czosnek ma wiele aktywnych składników, które nadają mu właściwości antybakteryjne, antybiotyczne i przeciwutleniające. Głoszono, że jest efektywny w leczeniu wielu schorzeń, takich np. jak choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, zapalenie stawów, przeziębienie, alergie, pasożyty jelitowe i czerwonka. Głównym lekiem używanym obecnie na świecie w leczeniu cukrzycy jest tolbutamid. Obniża on poziom cukru we krwi. Kiedy badacze podali zwierzętom ekstrakt czosnku i cebul otrzymali prawie taki sam efekt, jeśli chodzi o obniżenie cukru we krwi, jak w przypadku tolbutamidu. Niektórzy badacze sugerują, że czosnek zawiera składnik, który zapobiega wzrostowi cukru we krwi, pojawiającemu się po spożyciu żywności bogatej w cukier.

Czosnek-chińską nazwę suan oznaczającą czosnek zanotował Konfucjusz między XI a VII wiekiem p.n.e. W V wieku p.n.e zapisany został w klasyfikacji roślin leczniczych przez chińskiego poetę, lekarza i przyrodnika Tao- Hong- Jinga . Główki czosnku znajdują się na malowidłach wewnątrz piramidy Cheopsa , w pałacu Knossos na Krecie oraz w ruinach Pompei i Herakulanum./wikipedia/.Praca zbiorowa, „Magiczny świat czosnku”, Baobab, Warszawa 2010, ISBN 9878389642394

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s