Ostatki

SANYO DIGITAL CAMERAWtorek 12 luty Eulalii Modesta

Słonecznie, temperatura około 20 C, Genia przybyła na codzienne południowe spotkanie w parku Hrabiny bardzo elegancko ubrana w swój przylegający ściśle do figury granatowy płaszcz i wysokie powyżej kolan kozaczki. Jej pies Wryty był chyba świeżo szczotkowany gdyż ciemnobrązowe włosy i skóra na jego nogach ślinią czystością. Jej strój, to z okazji oświadczenia papieża: Rozważywszy po wielekroć rzecz w sumieniu przed Bogiem zyskałem pewność, że z powodu podeszłego wieku moje siły nie są już wystarczające, aby w sposób należyty sprawować posługę Piotrową– Myśliciel powrócił do wczorajszych wiadomości- powiedział papież przed kolegium kardynalskim. Czyżby wczorajsza rozmowa- Hidekuti głaska swojego nowego psa Cezara- i doniesienia medialne wywołały u naszej Jedynej chęć błyszczenia w towarzystwie. Musze jednak ostudzić optymizm z odnalezienia powalających informacji o zamiarach połączenia Bałtyku z Morzem Czarnym. Już wtedy w 1927 r. naukowcy widzieli przeszkodę w realizacji tego projektu nie tylko w kosztach ale też konieczności ominięcia terytorium Rosji. Znamienną jest inna informacja: Widoczna przewaga Niemiec zachęciła Kurta Kaftana do opracowania projektu międzynarodowej sieci autostrad, będącej przedłużeniem już istniejącej, względnie mającej się w najbliższym czasie wykończyć, sieci niemieckiej. Pod hasłem „Europa braucht Autobahnen” (Reichsportverlag Berlin 1937) występuje Kaftan z szczegółowym,, na studiach nad kierunkami ruchu opartym, zarówno technicznym jak i finansowym planem zbudowania w najbliższym czasie 65 000 km międzynarodowych autostrad, z czego na Polskę przypadałoby 4 575 km. Jak wyglądamy po 55 latach ?                                            Korea Północna przeprowadziła w nocy podziemną próbę atomową- Wania zauważył-media podają ważną na dzisiaj informację- Łatwiej wiele rzeczy złych poprawić jednemu, niż jedną rzecz dobrą wykonać wielom, znów Stanisław Lubomirski ma i przypomina swoje myśli .                                                                                                                                        Zabierajmy nasze psy do domu, ciekawszy dzień jeszcze przyjdzie- Genia przerywa- dzisiaj nie wymyślimy nic optymistycznego. Temperatura się obniża i zaczyna wiać.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s