Rybak

SANYO DIGITAL CAMERASuchy Marzec, mokry Maj

Będzie żyto jako gaj.

Sobota 2 marzec 2013 Heleny – Temperatura o godz. 7 wynosiła
-0,0 0 C, pochmurno, wiatr północno zachodni 10 km/h.

Spotkania w parku od kilku dni odbywamy w niepełnym składzie z powodu niedomagania Geni. W rozmowach przeważają tematy zaprzątające uwagę dużej ilości osób. Dzisiaj drugi dzień bez papieża,- Myśliciel przypomina- ponad dwa wieki temu później zasiadający na tronie Piotra Leon XIII urodził się w Gioacchino Vincenza Raplaelo Pecci / miasto partnerskie Wadowic/ dniu 2 marca 1810 roku. Rozpoczął przywracanie nauki Kościoła w społeczeństwie, wiele uczynił dla Polski. Pasł baranki Jego, pasł owce Jego.

Piątek 1 marzec Albina

Temperatura o godz. 7 wynosiła 2,20 C, pada śnieg z deszczem, przejmujący wiatr zachodni wywołuje wrażenie znacznie większego zimna niż by to wynikało z utrzymującej się w południe temperatury około 1,90 C.

Pierwszy dzień bez papieża- Myśliciel rozpoczyna- przypomina się rota przysięgi Armii Krajowej: W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Marii Panny, Królowej Korony Polskiej, kładę rękę na ten święty Krzyż i przysięgam, ze będę wiernie i nieugięcie stać na straży honoru Polski, a o wyzwolenie jej z niewoli walczyć będę ze wszystkich sił
moich , aż do ofiary mego życia”. Hidekuti o innej barwie tego dnia- Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony w 2011 r. przez parlament „w hołdzie Żołnierzom Wyklętym – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”. Data Narodowego Dnia Pamięci, 1 marca, upamiętnia rocznicę stracenia z rąk funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa kierownictwa IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. 1 marca 1951 r. szefowie IV Zarządu Głównego ppłk Łukasz Ciepliński, i inni ponieśli śmierć w stołecznym więzieniu na Rakowieckiej.

prof. Ryszard Terlecki napisał o Żołnierzach Wyklętych:
Walczyli na przekór jałtańskiej kapitulacji zachodnich aliantów. Walczyli o suwerenne państwo, o żołnierski honor, o prawo do normalnego życia. Walczyli z nadzieją, że sprawiedliwość zwycięży, a kara dosięgnie sowieckich okupantów i ich polskich kolaborantów. Chociaż dziś nazywamy ich żołnierzami wyklętymi, oni sami uważali się tylko za żołnierzy słusznej sprawy. Wielu z nich walczyło do końca, do śmierci z rak wroga. Często nadal nie znamy ich grobów. Ale byli sumieniem Polski i dla następnych pokoleń wysoko wyznaczyli miarę wierności Ojczyźnie.

Czwartek 28 luty Romana

Temperatura o godz. 8 -0,90 C, pochmurno, słonecznie w południe 10,60 C, 24 km/h wiatr zachodni 15 km/h.

Od godziny 20 na tronie Piotrowym będzie brak papieża – Wania przypomina- W 1888 r. obchodziliśmy jubileusz 50-letniego kapłaństwa papieża. W 1893r. 50 lat biskupstwa papieża. W 1913 roku przypada jubileusz 60-letni biskupstwa. Nadto tego roku dosięga papież Leon XIII  25 lat władania na Stolicy apostolskiej. Wybrany został 20 lutego1878 roku, ukoronowany 3 marca 1878 roku.

Środa 27 luty Gabriela

Temperatura w południe 80C, słonecznie, wiosenne powietrze

Hidekuti przynosi ważniejsze wypowiedzi – Kiedy prawie 8 lat temu zaakceptowałem misje piotrową, miałem przekonanie, pewność, że życie Kościoła pochodzi od słowa Bożego. „Panie Boże, czemu mnie o to prosisz” – pytałem. Po tych ośmiu latach wiem, że Bóg był przy mnie, czułem oznaki jego obecności – powiedział papież. Pontyfikat formalnie zakończy się w czwartek o godz. 20. Pierwsze posiedzenia kardynałów poprzedzające konklawe rozpoczną się zapewne w poniedziałek, 4 marca. Benedykt XVI w ogłoszonym w poniedziałek dokumencie – Motu Proprio – wprowadził zmiany do reguł dotyczących zwołania konklawe. Dokument przewiduje możliwość zwołania go wcześniej niż w 15.-20. dniu wakatu w Stolicy Apostolskiej, warunkiem jest obecność wszystkich kardynałów elektorów w Rzymie. Decyzja o terminie konklawe należy więc do kardynałów. Po abdykacji Benedykt XVI będzie miał tytuł emerytowanego papieża. To sam papież zdecydował o tym tytule podczas konsultacji z udziałem innych osób – To papież jest najważniejszą osobą podejmującą taką decyzję. Konsultacje w tej sprawie prowadzono z kardynałem kamerlingiem, z Sekretariatem Stanu i z Kolegium Kardynałów, by uzyskać ich rady, ale zdanie należało do papieża- wytłumaczył rzecznik Watykanu ksiądz Lombardi. Przytoczył słowa Benedykta XVI: „Pragnę być tak nazywany”. Podkreślił, że prawdopodobnie po raz pierwszy w historii tytuł emerytowanego/seniora/ papieża będzie używany.

Piątek 22luty Izabelli, Piotra

Temperatura o godz. 8 -2,5 C, w południe -1C, 24 km/h wiatr wschodni/odczuwalna -7 C/, prószy śnieg.

Spotkanie w parku w niepełnym składzie z powodu niedomagania Geni jest krótkie i zakończone przypomnieniem przez Hidekutiego przeboju jego lat młodzieńczych: Isabelle Isabelle Isabelle Isabelle Isabelle Isabelle Isabelle mon amour Charles Aznavour . Jest przejmująco zimno więc przywołujemy naszych czworonożnych przyjaciół i udajemy się w cieplejsze miejsce.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s