Gonitwy

SANYO DIGITAL CAMERA Poniedziałek 8 kwiecień 2013 Dionizego Januarego

Temperatura o godz.12.00 wynosiła 70 C, odczuwalna 40 C, wiatr południowo-wschodni 14 km/h, słonecznie. Chociaż śnieg zalega na ścieżkach i trawniku parku Hrabiny to jednak w powietrzu czuć powiew wiosny. Wśród drzew i krzaków gromady krzykliwych gawronów. Słupki okolicznych płotów zajęte są przez koty, pewno przygotowane do kwietniowego  marcowania. Spacer odbywamy chodnikiem wzdłuż ulicy czteropasmowej więc razem z naszymi czworonogami tym razem w kagańcach i na smyczy jesteśmy wspólnie obok siebie. Genia Spokojna, Wania Myśliciel i Bezrobotny Hidekuti przechodzą wolnym krokiem natomiast ich mniejsi przyjaciele Wryty, Alba oraz Wegi- rozglądając się na boki naprężają hamujące ich smycze. Udajemy się na start onegdajszego  marszu na orientację pt. DogTrekking. Start rozpoczynał się w okolicach Kociej Góry i trasa została wyznaczona wzdłuż rzeki. W samej imprezie nie wzięliśmy udziału ze względu na ograniczenie wolności zwierząt. Z regulaminu wynikała konieczność utrzymywania na smyczy psów co powodowało ze ich aktywność umysłowo-węchowa nie była wykorzystana a wolność zależała od długości sznurka.

Dzisiejszy dzień jest bardzo pogodny- Genia- może wreszcie przyjdzie prawdziwa wiosna. Od miesiąca mamy mróz i śnieg, zima i już. Byłam w aptece, pani magister prosi abym poczekała bo obsługuje staruszkę siedzącą przy stoliku umieszczonym pod ścianą. Podchodzi do niej kilka razy uprzejmie wyjaśniając działanie i dawkowanie leku. Wreszcie starsza pani dziękuje za pomoc i nie dokonując zakupu- pochylona chyba przez swoją chorobę do ziemi- wychodzi. Wtedy mogę dokonać uzgodnienia rodzaju maści na oczy i jej wykupienia. Udaję się do znajdującego się nieopodal sklepu z atrakcyjną i tanią odzieżą. Jakież jest moje zdziwienie gdy widzę już wyprostowaną i chyżo prawie biegiem przemierzającą przestrzeń między stołami z odzieżą moją staruszkę z apteki.

Od abdykacji papieża, która wywołała reakcję zamrożenie w przyrodzie nie tylko u nas- Wania wywodzi- jest to dzisiaj pierwszy przejaw ocieplenia i ożywienia roślin oraz zwierząt a szczególnie ptaków. Wczoraj publicznie zauważono niewątpliwie największego myśliciela naszych czasów jakim jest Michał  Heller. Uhonorowanie tego Wielkiego Człowieka mogła zauważyć też przyroda i wróciła do normalnej zmiany temperatur. Normalność zapowiada też początek pontyfikatu Nowego biskupa Rzymu, co wywołuje panikę różnych eminencji odzwyczajonych od posługiwania ubogim. Oczywiście mogę traktować to jako żart, przyszłe czyny pokażą wiarygodność i skuteczność wynikającą z zapowiedzi Nowego.

Hidekuti przerywa- właśnie radio podało Margaret Thatcher, nazywana „Żelazną Damą”, odeszła dziś rano. Miała 87 lat. Była najdłużej urzędującym brytyjskim premierem (1979-90) w XX wieku. Jedyną kobietą wybraną na szefa brytyjskiej partii rządzącej. Była jednym z nielicznych członków parlamentu, którzy głosowali za dekryminalizacją kontaktów homoseksualnych, opowiadała się także za legalizacją aborcji. Sprzeciwiała się zniesieniu kary śmierci oraz ułatwieniom w procedurze rozwodowej.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s