Poślizgnięcie

SANYO DIGITAL CAMERACzwartek 25 kwiecień 2013 Marka

Święty Marek- poszedł na folwark,

Oglądać żytko- czy zeszło wszystko.

Temperatura 230  C, wiatr północno-zachodni 13 km/h, słonecznie, chwilami częściowe zachmurzenie. Wybraliśmy się na krótką rowerową wycieczkę.

Podobno nasi zdobyli tytuł i są mistrzami- Wania nie omieszkał przypomnieć radosnego wydarzenia- tylko jakiś zgrzyt nastąpił w związku z poślizgnięciem przypadkowej osoby usiłującej dołączyć do drużyny. Poślizgną się i upadł, tłumaczył ze nie ubrał sportowych butów. Czy to upadek ?

Koń by się uśmiał z takiego tłumaczenia- Hidekuti jadący na czele naszego peletonu wyraził swoją opinię.

Liczba mieszkańców Słociny 5760- Genia wyjątkowo wiosennie ubrana rozpoczęła od wyliczanki- sąsiednie osiedle Wilkowyja zajmuje 4 957 mieszkańców, cała wioska to 182259 mieszkańców,  mój wiek jak niektórzy mówią to 50 +, wiek naszej trójki ludzi i trzech psów razem będzie 200+ i my wszyscy dowiadujemy się o takim poślizgnięciu w opinii wielu  najważniejszej w okolicy osoby wybranej przez kolesiów.

Możemy tylko zauważyć w prasie taki komunikat- Myśliciel recytuje: Prokuratura będzie wnioskowała nie tylko o aresztowanie Mirosława K., ale również zatrzymanego we wtorek przez CBA Zbigniewa S., właściciela dużej firmy budowlanej w Przeworsku. Jemu wczoraj wieczorem postawiono trzy zarzuty: dwa korupcyjne i jeden kradzieży. Kilka godzin wcześniej siedem zarzutów korupcyjnych dostał marszałek K.: powoływania się na wpływy w organach samorządowych i państwowych oraz załatwiania spraw w zamian za przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych. Zarzuty dotyczą lat 2011-2012. Marszałkowi grozi do 10 lat więzienia.  W tej
chwili media podają wyszedł za kaucją 60 tys./ podejrzewany między innymi o
branie 1,5 do 30 tyś./.                                                                                        

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Poślizgnięcie

  1. humus pisze:

    Dziś w mediach obserwujemy dwa newsy: Robert Lewandowski i seksmarszałek z Podkarpacia. O ile Lewandowski strzelił cztery gole Realowi Madryt, to ten drugi strzelił cztery gole Podkarpaciu, z połowy boiska.
    Czerniawka to rodzinna wieś żony marszałka. Karapytowie pobrali się 30 kwietnia 1983 r. Za kilka dni będą obchodzić okrągłą 30. rocznicę ślubu. Jakie wyjaśnienie z ubiegłego wieku?
    W 1989 roku Leonid Abłakin odsuwa „świetlaną przyszłość” na dziesiątki lat. Uważa, że powodem sowieckiego kryzysu jest „brak humusu społecznego”, czyli wykształconej przez dziesięciolecia kultury pracy i życia, troskliwie przekazywanej z pokolenia na pokolenia. „Kiedy brak tego odżywczego humusu – podsumowuje akademik i wicepremier – na jego miejsce spływa kroplami i kamienieje brud”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s