ŁUCJI

13 grudzień 2013 Piątek  ŁUCYJ  I  OTYLII

Święta ŁUCJA-Dnia przykróca

Spotkanie Geni Spokojnej, Wani Myśliciela, Hidekutigo i ich psów przebiega przy opuszczonym przez ekipy remontowe  dworku Hrabiny. Słonecznie, niebo bezchmurne  o godzinie 12.00 przy temperaturze 5,50 C , wietrze zachodnim o prędkości  21 km/h i wilgotności 66 %, takie warunki pogodowe w tym miejscu zachęcają do refleksji .

13dectest

 We Lwowie pogoda – Genia- chłodniejsza ale nieporównanie cieplej niż u nas 32 lata temu. Tam kolejny miesiąc remontują Gródecką, aktywiści wyjechali do Kijowa. U nas przez te lata zmiany w parku Hrabiny niewielkie, dworek od kilku lat jest pustostanem ostatnio jego dach pokryto dachówką, wyburzenie czworaków i stajni, wybudowanie na ich miejscu parkingu i hotelu, rozpoczęcie budowy przedszkola.

Nie mówisz – Wania oponuje- o sieci dróg, instytucjach diecezjalnych, szkołach wyższych i innych inwestycjach.

Dodajmy jeszcze sprawę zlikwidowanych zakładów, bezrobotnych i bezdomnych- Hidekuti- upadek sportu masowego, zanieczyszczenie środowiska.

Bilans jest- Myśliciel- można powiedzieć dyskusyjny, chyba nie wykorzystujemy szansy ?Czy Serce bije jedno ? 

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s