J.A.

25 grudzień 2013 Środa BOŻE NARODZENIE Anastazji, Piotra, Eugenii

chur7

Jeżeli pola zielone, gdy się Chrystus rodzi

Gdy zmartwychwstaje, śnieg z mrozem kołaczom przeszkodzi.

Bożonarodzeniowe spotkanie Geni Spokojnej, Wani Myśliciela, Hidekutiego i tym razem tylko jednego psa Tura  przebiega przy dworku Hrabiny. Słonecznie, niebo bezchmurne  o godzinie 12.00 przy temperaturze 9,50 C , wietrze południowym o prędkości  41 km/h i wilgotności 52 %, takie warunki pogodowe w tym miejscu zachęcają do refleksji .

We Lwowie temperatura około  – 1, 50 C  – Genia w odświętnym granatowym płaszczu i wysokich botkach- chłodniej ale mniej wietrznie. Na Legionów /p. Swobody/  ustawiono 18 –metrową choinkę jako symbol Euro związku, dalej remontują Gródecką. Natomiast u nas tej zimy mamy w przyrodzie przedwiośnie.

Zbliża się koniec roku- Wania jak my wszyscy oprócz Tura ubrany odświętnie w długi zielonkawy płaszcz- chciałbym wznieść toast- w tym momencie z  kieszeni płaszcza wyjął litrową butelkę z naklejką J.A. Baczewskiego- niech ta chara zawarta w tej butli przypomni Krysi, Marysi, Adamowi, Kaziowi, Rysiowi, Andrzejowi, Wiesiowi i pozostałym batiarom ze my głowy mamy nie od parady.

Obecni oprócz Tura wyjęli ze swoich kieszeni tradycyjne musztardówki a Wania polewa do balasków.

Dawajcie Braty cyferblaty- Hidekuti – ciumać będziem jednym cięgiem. Genia ty jak wyginiasta dryzda dzisiaj wyglądasz i dlatego  nadajesz się do naszej famuły.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „J.A.

 1. nurkuje pisze:

  Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.— bł. Jan Paweł II (Karol Wojtyła)
  Z ulicy dowiaduję się o nieznanym fakcie ze w 1853 roku we Lwowie na ulicy Kopernika farmaceuta Ignacy Łukasiewicz i Jan Zeh /Йоганом Зегом/ próbując otrzymać spirytus z ropy naftowej przypadkowo skonstruowali pierwszą na świecie lampę gazową.
  W nocy dnia 26 grudnia 2013r. jak informuje Олег Береза, директор ЛКП «Львівавтодор», udostępniono dla pojazdów po zakończaniu remontu ulicę Gródecką / Городоцької/, postawiono znaki drogowe informujące o zmianie organizacji ruchu drogowego .

 2. kronikarz100i pisze:

  Wika, czy to nie jest Viktoria ?
  Jeszcze w noc Bożonarodzeniową udostępnili.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s