Dudy

Jak dudy nadmiesz, tak grają

upadły

24 luty 2014 Poniedziałek Macieja

Południowy spacer Geni Spokojnej, Wani Myśliciela, Hidekutigo i ich psów przebiega tym razem przecinkami lasu zwanego borem, czuć w powietrzu przedwiośnie. Na przemian słonecznie i lekkie zachmurzenie o godzinie 12.00 przy temperaturze 8,50 C, ciśnieniu 1023 hPa, wietrze  wschodnim o prędkości  10 km/h i wilgotności 87 %, takie warunki pogodowe w tym miejscu wywołują taką dyskusję.

Samoorganizacja i samodyscyplina- Genia będąca zawsze na bieżąco- to apel mera miasta wystosowany do mieszkańców Lwowa, gdzie dzisiaj warunki pogodowe zbliżone do naszych, tylko kierunek wiatru jest południowy.

 Wania przypomina- fragment komentarza NBC : „…Ich poparcie zostało wzmocnione przez tuziny oficerów z zachodniego miasta Lviv, którzy  przybyli do Kijowa i  zadeklarowali sobą  sprzeciw razem z demonstrantami. Sam Lviv był sceną protestu w czwartek   Protesty rozpoczęte po spotkaniu w listopadzie, gdy Yanukovych odłożył na półce porozumienie stowarzyszenia z Unią Europejską za bardziej zamkniętymi więziami z Rosją. Rosja wtedy ogłosiła $15 miliard dofinansowania dla Ukrainy, której gospodarka jest w łachmanach.”

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s