Spiący

SANYO DIGITAL CAMERANajlepiej jest łgarzom powierzyć tajemnicę, bo choć ją wyplotą, to im nikt nie uwierzy.

5 Czerwca 2014 Czwartek Walerii Bonifacego

Południowa wycieczka rowerowa  Geni Spokojnej, Wani Myśliciela, Hidekutigo przebiega tym razem dróżkami parku, w powietrzu po kilku chłodnych dniach wróciła upalna wiosna. Słonecznie o godzinie 12:30 przy temperaturze 26,50 C, ciśnieniu 1014 hPa, wietrze południowym o prędkości  6 km/h i wilgotności 52 %, takie warunki sprzyjają podziwianiu zaklętej postaci w drzewie a jej rodziny w rzeźbie.                                               We Lwowie chłodniej, temperatura 22,50 C, wilgotność 73 %, wiatr południowy 11 km/h– Genia informuje zebranych- wydarzeniem w dniu 30 maja był pogrzeb na cmentarzu Łyczakowskim generała Sergieja Kulczyckiego, który zginął w zestrzelonym helikopterze pod Słowieńskiem.

Drzewo ukształtowało sylwetkę- Hidekuti zauważa- Czy było to inspiracją dla artysty ?  Chciał widzieć śpiących ?

Czytanie, rozwiązywanie krzyżówek, gra w szachy, rozwijanie własnych zainteresowań również na emeryturze pomaga wykorzystać w pełni informacje gromadzone w mózgu przez całe życie.- Wania przypomina- Osoby starsze są w stanie skojarzyć dużo więcej informacji niż osoby młode.

Do sieci wpadnie, kto z głupim kradnie- Wania przypomina- tak było mówione nawet  w pierwszej połowie XIX wieku. Teraz czekajmy na tego kto wyciągnie wpadających do sieci.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s