Oczekiwanie

13:52 12 piątek grudzień 2014 Aleksandry, Dagmary

rower

rower

Chęć dzisiejszego przypomnienia wynika z zaniepokojenia stanem zdrowia naszych czworonożnych przyjaciół. Kilka ostatnich dni grudniowych przypominają raczej okres przedwiośnia niż zbliżającej się zimy. Dodatnie temperatury sprzyjają rozprzestrzenianiu się różnego rodzaju wirusów i bakterii, nieskuteczna kontrola jakości spożywanych pokarmów, długotrwałe przebywanie w zamkniętych często przegrzanych pomieszczeniach, powala to nie tylko psa ale też człowieka. Choroba i pożegnanie Aurory było nagłe i niespodziewane, pomoc lekarza była spóźniona. Wycieczka rowerowa w nowym składzie osobowym z białym wilkiem, wśród oszronionych drzew, dodała tlenu dla naszych mózgów.    W tym czasie na okoliczność operacji zabiegu chirurgicznego Geni, Wania przywoła taki cytat:
Drzewo można porównać do człowieka- wytrzymującego okresowe zmiany życiowe, silnego, a jednak elastycznego, nie odrywającego się od swych korzeni. Jeżeli jesteśmy jak silne drzewo, potrafimy podejmować właściwe decyzje i planować zawczasu. Zapuszczanie korzeni zapewnia nam odżywianie i zdolność kontynuowania prokreacji. Zapobiegają one temu, aby powaliła nas wichura zmian, pozwalają nam też przystosować się do sytuacji bez nadmiernej sztywności, gniewu i zdenerwowania na tych, których kochamy, i na całe społeczeństwo/INGE DOUGANS/.

Reklamy

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Oczekiwanie

  1. kronikarz100i pisze:

    Przyjmij prawdę od każdego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s