Oczekiwanie

13:52 12 piątek grudzień 2014 Aleksandry, Dagmary

rower

rower

Chęć dzisiejszego przypomnienia wynika z zaniepokojenia stanem zdrowia naszych czworonożnych przyjaciół. Kilka ostatnich dni grudniowych przypominają raczej okres przedwiośnia niż zbliżającej się zimy. Dodatnie temperatury sprzyjają rozprzestrzenianiu się różnego rodzaju wirusów i bakterii, nieskuteczna kontrola jakości spożywanych pokarmów, długotrwałe przebywanie w zamkniętych często przegrzanych pomieszczeniach, powala to nie tylko psa ale też człowieka. Choroba i pożegnanie Aurory było nagłe i niespodziewane, pomoc lekarza była spóźniona. Wycieczka rowerowa w nowym składzie osobowym z białym wilkiem, wśród oszronionych drzew, dodała tlenu dla naszych mózgów.    W tym czasie na okoliczność operacji zabiegu chirurgicznego Geni, Wania przywoła taki cytat:
Drzewo można porównać do człowieka- wytrzymującego okresowe zmiany życiowe, silnego, a jednak elastycznego, nie odrywającego się od swych korzeni. Jeżeli jesteśmy jak silne drzewo, potrafimy podejmować właściwe decyzje i planować zawczasu. Zapuszczanie korzeni zapewnia nam odżywianie i zdolność kontynuowania prokreacji. Zapobiegają one temu, aby powaliła nas wichura zmian, pozwalają nam też przystosować się do sytuacji bez nadmiernej sztywności, gniewu i zdenerwowania na tych, których kochamy, i na całe społeczeństwo/INGE DOUGANS/.

Reklamy

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Oczekiwanie

  1. kronikarz100i pisze:

    Przyjmij prawdę od każdego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s