Ochłodzenie

Parus

Parus

Parus major –Sikora bogatka przy moim porannym podawaniu ziarenek słonecznika i siemienia lnianego słychać gromadny zaśpiew „tsi-tsi-bebe” , wtedy w wielkiej ilości bogatki chętnie odwiedzają moje karmniki. Pojedynczo natomiast pojawia się uboga, modra , czubatka, dzięcioł średni i dzięciołek.

11;00 -30 Grudzień Wtorek Eugeniusza Seweryna
Pierwsze dni prawdziwej zimy, temperatura w parku-10, 50 C odczuwalna -16, 50 C, ciśnienie 1030 hPa, wilgotność 78%, prędkość wiatru 12 km/h z kierunku północnego w takiej atmosferze dzieci i ptaki zachowują się radośnie.
Optymistycznie w mijającym roku, ceny ropy naftowej powróciły do wysokości z 2005 roku, lepsze drogi, lepsza sieć stacji paliwowych i salonów samochodowych.
Gorzej z kulturą na jezdni, strach przed rowerami….

Reklamy

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s