Ochłodzenie

Parus

Parus

Parus major –Sikora bogatka przy moim porannym podawaniu ziarenek słonecznika i siemienia lnianego słychać gromadny zaśpiew „tsi-tsi-bebe” , wtedy w wielkiej ilości bogatki chętnie odwiedzają moje karmniki. Pojedynczo natomiast pojawia się uboga, modra , czubatka, dzięcioł średni i dzięciołek.

11;00 -30 Grudzień Wtorek Eugeniusza Seweryna
Pierwsze dni prawdziwej zimy, temperatura w parku-10, 50 C odczuwalna -16, 50 C, ciśnienie 1030 hPa, wilgotność 78%, prędkość wiatru 12 km/h z kierunku północnego w takiej atmosferze dzieci i ptaki zachowują się radośnie.
Optymistycznie w mijającym roku, ceny ropy naftowej powróciły do wysokości z 2005 roku, lepsze drogi, lepsza sieć stacji paliwowych i salonów samochodowych.
Gorzej z kulturą na jezdni, strach przed rowerami….

Reklamy

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s