Dym

do roboty

do roboty

26 PONIEDZIAŁEK 2015 Damiana, Lucjana

O godzinie 9:00, temperatura wynosi 7,50 C, ciśnienie atmosferyczne 1026 hPa, wilgotność powietrza 93%, wieje wiatr zachodnio północny o prędkości 13 km/h.

Poranek jest słoneczny- roześmiana Genia – powietrze jest rześkie, teraz w parku Hrabiny zachwycają kolorowe liście. Zielona kurtka, którą ubrałam, ma mówić ze zmiany mają taki kolor.

Do mnie bardziej przemawiałby kolor niebieski- Hidekuti – twarzowy dla kobiety i wywołujący wrażenie spokoju. Prawie wszyscy obywatele chińscy, w początkowym okresie  budujący zręby swojej socjalistycznej ojczyzny występowali w ubraniach koloru niebieskiego.

Kolor żółty albo złocisty- Wania- przetrwa wszelki czas, to kolor zboża ale też kolor ognia. Można powiedzieć kolor dobrobytu ale tez kolor zniszczenia. Dworek Hrabiny zbudowany dwa wieki temu, ogołocony przez głupotę, od dwu lat odbudowywany przetrwał oba przypadki. Powrót budynku dworku do dawnej świetności ciągle jest odległy od spełnienia, mimo wysiłków nowych właścicieli. Prace  przy nim zamarły kilka miesięcy temu. Po drugiej stronie drogi z przebudowanych czworaków powstał  hotel, przedszkole i powstaje dom mieszkalny z remontowanego spichlerza.                                                                          Spichlerz zboża, obiekt niewątpliwie pożyteczny,  poddawany  odnowieniu od wiosny, wygląda na to ze będzie wkrótce gotowy.  Czy zmiany mogą wstrzymać te budowle?

z protokołu

z protokołu  , papier spalony – pozostanie dym

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania, suplement i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s