Pozbędę

Pozbędę

Pozbędę

Park Hrabiny pokryty rdzawą warstwą zgniłych liści i błotnej mazi, kaczki powróciły do stawu, Browarnicy znów na ławce, nasze towarzystwo Psiarzy debatuje nad istotą Człowieka.
Temperatura około -4,5 0 C, ciśnienie barometryczne 970 hPa

20:45 2016 Styczeń 12 wtorek-Benedykta, Czesławy,
Konfucjusz: Pozbądź się, arogancji, pożądliwości
Pozbądź się, schlebiania, ambicji-nie będą ci przeszkadzać w osiągnięciu celu.

Mózg
Człowiek jest w mózgu? – Hidekuti kieruje się w stronę Genii i Bezrobotnego- Mózg jest, najważniejszą, największą częścią ośrodkowego układu nerwowego, stanowiąc ośrodek życia, centrum zarządzania impulsami nerwowymi i działania funkcji intelektualnych. W lewej półkuli znajdują się artykułowanie mowy, pisania, pamięci znanych słów korelacje między wyrażeniem słownym a obrazami i ideami. W prawej półkuli mamy funkcje nieligwistyczne, odbiera informacje wzrokowe przetwarzając je emocjonalnie, umożliwia myślenie abstrakcyjne. Włókna nerwowe łączące obie półkule pozwalają na wymianę informacji między nimi. Najczęściej tak, jak u Staszka, występuje zakrzepica. Niedokrwienie powodujące ograniczony dopływ krwi do mózgu , może być spowodowane; zwężeniem tętnic mózgowych, utworzeniem się zakrzepu lub zatorem.
Wania, ty jako bezrobotny, wszystko widzący i znający życie- Genia zwraca się do właściciela małego jamnika- co radzisz?
Ratowanie- Bezrobotny odpowiada – przez zapobieganie:
– wykonywanie ćwiczeń fizycznych
– dieta, tłuszcze nasycone15- 20%,; wołowina, cielęcina, smalec, masło, śmietana, pełnotłuste mleko, sery żółte,
– tłuszcze nasycone 5-8%; ryby
/ łosoś -1,8g w 1000g produktu+ śledź 1,2g w 1000g produktu+ tuńczyk 1g w 1000g produktu i.t.d./. Tłuszcze te spożywać 2-3 razy w tygodniu.

– między posiłkami przegryzać orzechami włoskimi
– regularny pomiar poziomu cukru we krwi i nadciśnienia
– leki przeciwzakrzepowe.
POMOGŁO- dopytuje Genia . Żyję,jamnik też- odpowiada Wania niby bezrobotny lekarz- wszystkiego można się dowiedzieć w szkole albo w obozie, tam jest szkoła życia.

Dziękuję Szanownemu Koledze Ryszardowi, uważnemu czytelnikowi, błędy Niedowidzącego do wybaczenia., kaczki dostojnie pływają po stawie w parku Hrabiny.

13 Stycznia 201 środa Weroniki, Bogumiła godz. 8:30, temperatura 2,3 C, ciśnienie barometryczne 975 hPa, zachmurzenie
Psy jeszcze śpią, sikorki tłumnie urzędują w karmniku…

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, suplement i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s