Azalia

styl angielski

styl angielski

21 Maj 2016 Sobota Kryspina Wiktora

Wczesne godziny przedpołudniowe:  Temperatura 17,5 0 C,  ciśnienie barometryczne 888 hPa, wilgotność 60 %, wiatr zachodnio- północny 17 km/h.

W poprzednim okresie uległa powierzchnia Parku Hrabiny znaczniejszemu zmniejszeniu, dzisiaj wynosi około4,5 ha- Genia na początku spotkania Psiarzy- zachował on jednak liczne ślady urządzenia w stylu angielskim z okresu swej  świetności w XIX wieku .  Krzewy właściwie wycięto, z ciekawszych drzew jest dąb czerwony, orzech czarny, platan klonolistny, sosna wejmutka i pochodzący z odrośli  tulipanowiec amerykański.

w stylu angielskim

W ostatnim tygodniu- Hide kontynuuje – byłem bardzo zarobiony, dziennie nawet dwukrotnie z Wnuczkiem nawiedzaliśmy przez kilka godzin park i plac zabaw istniejący obok stawów podworskich. Plac Papieski  był kolejnym celem naszych wycieczek. Były to rowerowe wycieczki połączone z ćwiczeniami na linach i pochylniach urządzeń zabawowych. Przyjeżdżamy do domu,  a tu azalia doniczkowa zawieszona na ogrodzeniu ?

Plac Papieski

Plac Papieski

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s