Walczymy

Dla Walczaków

Dla Walczaków

2016 Lipiec 01, Piątek, Haliny, Mariana, Bogusława

9:30 temperatura 22,5 0 C, ciśnienie barometryczne 982 hPa, wilgotność 69%, wiatr z kierunku północno-wschodniego wieje z prędkością 9 km/h

Wyjątkowo dzisiejsze spotkanie ”Psiarzy” w parku Hrabiny, odbywa się w porze Porannej, głównie z uwagi na prognozowane upały w późniejszych godzinach.

Zaczniemy rozmowy- Genia zawsze jest na bieżąco z wydarzeniami- przegraliśmy walkę o półfinał.

Powiedziałbym inaczej- Wania podejmuje temat- wywalczyliśmy remis z drużyną Portugali klasyfikowaną na 8 miejscu na świecie. Rzuty karne widzę jako dodatkową rozrywkę do kibiców, w czasach wcześniejszych o wszystkim decydowało losowanie.

Podoba mi się wpis- Hide żartobliwie- Jak Kuba Panu, tak Pan Kubie.

Azalia

Azalia

Azalia pięknie rozkwita, kwiaty dla Naszych…

2016 Czerwiec 30, Czwartek, Emilii, Lucyny, Cyryla

Jeden wyjazd, dwa epizody

 

Dzień zapowiada się upalny, temperatura 240 C już około 8:30, autobus miejski punktualnie przyjeżdża na przystanek obok parku Hrabiny. Pasażerów kilka osób, klimatyzacja, chłodniejsze powietrze, jest czym oddychać. Wysiadam naprzeciwko apteki, wchodzę do środka, trzy panie obsługują jedną klientkę.

Proszę mi wymienić paski- zwracam się do najbliższe z pań obsługujących- nastąpiła pomyłka.

Nie mogę wymienić- odpowiada Pani.

Udam się na piętro- dopytuję- po nową receptę, przyjmie Pani niewłaściwie przypisane paski?

Tak.

Na pierwszym piętrze, z uwagi na upał drzwi do gabinetu całkowicie otwarte, wchodzę, informuję panią Pielęgniarkę, o zeszłej pomyłce i proszę o naprawę błędu.

Proszę używać- odpowiada- zakupione paski.

W aptece zostały zwrócone- odpowiadam- Pani podejmie odpowiednie działanie?             Puste opakowanie po zużytych paskach kładę na widocznym miejscu biurka pielęgniarki.

Proszę czekać.

Przed gabinetem kolejka kilku osób. Siadam na wolnym krześle, czekam, Po chwili wyjmuję telefon, wykonuję kilka fotografii obrazujących położone na biurku opakowanie i sytuację przed gabinetem, powtarzam to w odstępach minutowych. Z gabinetu wychodzą pacjenci a za nimi pani lekarz. Podchodzę do niej i wyjaśniam. Przeprasza, odchodzi. Po chwili wraca i mnie przywołuje jednocześnie wręczając poprawnie wypełnioną receptę.

Droga powrotna, wsiadam do autobusu, pojazd jak poprzednio tylko wszystkie miejsca siedzące zajęte, tłok osób stojących. Zwalnia się miejsce w pierwszym rzędzie, przepraszam stojących obok i przeciskam się do przodu. Siadam w rzędzie podwójnych foteli, na miejscu przylegającym do  przejścia. Na następnym przystanku wysiada pani siedząca z mojej lewej,  strony, przy oknie.

Proszę zając- zwracam się do starszej pani stojącej w przejściu- zwolnione miejsce.

Nie mogę- odpowiada- mam astmę, słońce wywołuje u mnie kaszel.

Przesuwam się na miejsce pod oknem, zwalniając zajmowane dotychczas-Proszę bardzo.

Pani usiadła.

Wszyscy mamy jakieś dolegliwości – dodaję.

Daleko pan jedzie?- zapytuje w odpowiedzi.

Do przystanku koło szkoły.

Ja dalej, koło cmentarza.

Zwolniło się pojedyncze miejsce po drugiej stronie przejścia. Pani nie bacząc na promienie słoneczne padające na to siedzenie, szybko się tam usadowiła.

 

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s