Otok

gornikW Polsce każdy ma coś ze Lwowa , stąd  jest piękno, honor i duma.I tak naprawdę wszyscy jesteśmy lwowianami….-Wiesław  Budzyński

zworazwora

10 wrzesień 2016 Sobota Aldony Łukasza Mikołaja

Poranek w Parku Hrabiny jest rześki, temperatura nie przekracza 14 st. , C, ciśnienie barometryczne 982 hPa, wilgotność 72 %, bezwietrznie.

poranek

poranek

Wczorajszy dzień – Genia rozpoczyna spotkanie trojga właścicieli psów i ich pupilków na niedawno skoszonej trawie obok odnowionego domku w parku Hrabiny- był upalny, na dzisiejszy jest podobna prognoza. Zapamiętamy go jednak z objawienia w sieci internetowej adresu naszego Kolegi, seniora w naszym gronie. Gratulujemy mu zapału i skuteczności w dążeniu do celu.

Skutecznie się aktywował- Hide dopytuje.

Oczywiście- Wania- potwierdził połączenie .

Informacja z pierwszej ręki-Genia- na postoju taxi, doszło do incydentu, opowiadał taksówkarz moim wnuczkom. Pasażerka przy drzwiach taksówki została przez kierowcę w sposób niewybredny zaczepiona, nagle z pobliskich krzaków pojawił się chłopak zaczepionej. Po krótkiej wymianie uprzejmości, zaczepiający znalazł się na bruku, uderzając tyłem głowy o krawężnik, stracił przytomność.  traido szpitala . Na pomoc wybiegli dwaj koledzy taksówkarze. Jeden z nich po otrzymaniu ciosu padł przytomny na bruk, drugi salwował się ucieczką. Zawiadomione pogotowie przybyło po kilku minutach, nieprzytomnego mężczyznę zabrano do szpitala,  drugiego leżącego też pobitego opatrzono. Brak wiadomości o stanie zdrowia mężczyzny umieszczonego w szpitalu.

Ciekawszy jest widok- Hide zmienia temat- odnowionego domku ogrodnika  w parku Hrabiny- świeży tynk nie oparł się jednak pasji jakiegoś graficiarza, wymalował czarną farbą półmetrowej wysokości cyframi rok, datę bez szczególnego objaśnienia.

Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych- Genia- odbywają się w Rio, oglądam skok wzwyż mężczyzn, odbijają się z jednej nogi bo drugiej brak, robi wrażenie i uświadamia wiele. Sens sportu dla tych prawdziwych sportowców a szczególnie dla widzów jest oczywisty.

18 lat- Wania- tyle . za chwilę ma już moja wnuczka, jest to piękne, szuka swojej drogi w dorosłość.

optok- ziemia rozmyta wodami

 

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s