Otok

gornikW Polsce każdy ma coś ze Lwowa , stąd  jest piękno, honor i duma.I tak naprawdę wszyscy jesteśmy lwowianami….-Wiesław  Budzyński

zworazwora

10 wrzesień 2016 Sobota Aldony Łukasza Mikołaja

Poranek w Parku Hrabiny jest rześki, temperatura nie przekracza 14 st. , C, ciśnienie barometryczne 982 hPa, wilgotność 72 %, bezwietrznie.

poranek

poranek

Wczorajszy dzień – Genia rozpoczyna spotkanie trojga właścicieli psów i ich pupilków na niedawno skoszonej trawie obok odnowionego domku w parku Hrabiny- był upalny, na dzisiejszy jest podobna prognoza. Zapamiętamy go jednak z objawienia w sieci internetowej adresu naszego Kolegi, seniora w naszym gronie. Gratulujemy mu zapału i skuteczności w dążeniu do celu.

Skutecznie się aktywował- Hide dopytuje.

Oczywiście- Wania- potwierdził połączenie .

Informacja z pierwszej ręki-Genia- na postoju taxi, doszło do incydentu, opowiadał taksówkarz moim wnuczkom. Pasażerka przy drzwiach taksówki została przez kierowcę w sposób niewybredny zaczepiona, nagle z pobliskich krzaków pojawił się chłopak zaczepionej. Po krótkiej wymianie uprzejmości, zaczepiający znalazł się na bruku, uderzając tyłem głowy o krawężnik, stracił przytomność.  traido szpitala . Na pomoc wybiegli dwaj koledzy taksówkarze. Jeden z nich po otrzymaniu ciosu padł przytomny na bruk, drugi salwował się ucieczką. Zawiadomione pogotowie przybyło po kilku minutach, nieprzytomnego mężczyznę zabrano do szpitala,  drugiego leżącego też pobitego opatrzono. Brak wiadomości o stanie zdrowia mężczyzny umieszczonego w szpitalu.

Ciekawszy jest widok- Hide zmienia temat- odnowionego domku ogrodnika  w parku Hrabiny- świeży tynk nie oparł się jednak pasji jakiegoś graficiarza, wymalował czarną farbą półmetrowej wysokości cyframi rok, datę bez szczególnego objaśnienia.

Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych- Genia- odbywają się w Rio, oglądam skok wzwyż mężczyzn, odbijają się z jednej nogi bo drugiej brak, robi wrażenie i uświadamia wiele. Sens sportu dla tych prawdziwych sportowców a szczególnie dla widzów jest oczywisty.

18 lat- Wania- tyle . za chwilę ma już moja wnuczka, jest to piękne, szuka swojej drogi w dorosłość.

optok- ziemia rozmyta wodami

 

Reklamy

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy, Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s