ławka

..,tego systemu rządów, i powiązanej z nim tak jak obecnie wiary prawosławnej bronić można jedynie przy użyciu przemocy: rozbudowanych ponad wszelką miarę środków bezpieczeństwa, nakazywanego w trybie administracyjnym wygnania z kraju, egzekucji, prześladowań religijnych, zakazywania książek i czasopism, spaczonego systemu oświecenia publicznego i wszelkiego rodzaju czynów okrutnych i grzesznych. Lew Tołstoj

22 Wrzesień 2016 Joachima Maurycego Darii

lawka puszka

 

Nasze spotykanie w parku Hrabiny odbywa się w ostatni dzień lata około godziny 11:30 przy zachmurzonym niebie i takich wartościach otoczenia: temperatura 12st. C, ciśnienie barometryczne 990 hPa, wilgotność 72%, prędkość wiatru północno- zachodniego 17 km/h.

Z naszej wsi, jechałem autobusem komunikacji miejskiej- Wania – wszystkie miejsca siedzące zajęte przez kobiety starsze, młodsze w tym cztery niewiasty z głowami owiniętymi w chusty o twarzach smagłych podróżujących z dziewczynką nastoletnią. Głośna rozmowa tej grupki osób w niezrozumiałym języku i ich ubogi ubiór wskazywały na ich przypadkowy pobyt w tym autobusie. Z moim rówieśnikiem Stanisławem i kierowcą autobusu byliśmy w zdecydowanej mniejszości wśród ponad dwudziestu kobiet.

W tych dniach odeszła od nas- Wania zadumany- Pani Bożena, nasza Kierowniczka, sanitariuszka z Powstania Warszawskiego, przeżyła 95 lat, widok wielu opatrywanych ciał, jęczących i zmasakrowanych, upadek i niewola, pobyt na Śląsku, praca z nami, wychowanie syna, spotkania na emeryturze. Zawsze uczynna, pogodna i uśmiechnięta.

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s