ławka

..,tego systemu rządów, i powiązanej z nim tak jak obecnie wiary prawosławnej bronić można jedynie przy użyciu przemocy: rozbudowanych ponad wszelką miarę środków bezpieczeństwa, nakazywanego w trybie administracyjnym wygnania z kraju, egzekucji, prześladowań religijnych, zakazywania książek i czasopism, spaczonego systemu oświecenia publicznego i wszelkiego rodzaju czynów okrutnych i grzesznych. Lew Tołstoj

22 Wrzesień 2016 Joachima Maurycego Darii

lawka puszka

 

Nasze spotykanie w parku Hrabiny odbywa się w ostatni dzień lata około godziny 11:30 przy zachmurzonym niebie i takich wartościach otoczenia: temperatura 12st. C, ciśnienie barometryczne 990 hPa, wilgotność 72%, prędkość wiatru północno- zachodniego 17 km/h.

Z naszej wsi, jechałem autobusem komunikacji miejskiej- Wania – wszystkie miejsca siedzące zajęte przez kobiety starsze, młodsze w tym cztery niewiasty z głowami owiniętymi w chusty o twarzach smagłych podróżujących z dziewczynką nastoletnią. Głośna rozmowa tej grupki osób w niezrozumiałym języku i ich ubogi ubiór wskazywały na ich przypadkowy pobyt w tym autobusie. Z moim rówieśnikiem Stanisławem i kierowcą autobusu byliśmy w zdecydowanej mniejszości wśród ponad dwudziestu kobiet.

W tych dniach odeszła od nas- Wania zadumany- Pani Bożena, nasza Kierowniczka, sanitariuszka z Powstania Warszawskiego, przeżyła 95 lat, widok wielu opatrywanych ciał, jęczących i zmasakrowanych, upadek i niewola, pobyt na Śląsku, praca z nami, wychowanie syna, spotkania na emeryturze. Zawsze uczynna, pogodna i uśmiechnięta.

Reklamy

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s