Na małym

Italia

Italia

Watykan

Watykan

Do niebagwiazdybuska

W wodzie na małym basenie znalazłem się jako osobnik spoza planowanej ilości pacjentów.

Kto to jest pan Hidek ?- wykrzyknęła pani w czerwonym dresie, stojąca na podwyższeniu.

Podniosłem rękę.

Pan powinien przyjść w czasie zaplanowanym w harmonogramie, jeżeli dojdzie jeszcze jedna osoba pan będzie musiał opuścić basen- kontynuowała.

Ja się przesunę na poręczy, aby pan miał miejsce do ćwiczeń- zaproponował Starszy pan w kolorowym czepku. Przedstawił się jako Zardzewiały Stanisław.

Dziękuję.

Mój dziadek potrafił nurkować nawet będąc pod wodą przez 5 minut- Kolorowy czepek znika pod woda- ja najwyżej minutę. Dziadek pracował jako spawacz w porcie w Hamburgu, wykonywał różne prace naprawcze pod wodą. Brał nas wnuków na basen, zanurzał się i płyną pod wodą, nad powierzchnią pokazywał co kilka metrów stopę i trwało tak około pięciu minut. Wchodził z wody i mówił teraz wy próbujcie. Mogliśmy tylko podziwiać, jedna minuta pod wodą tak mi zostało do dzisiaj. Tutaj na tą Czerwoną taka Zardzewiałego rada:- Baby należy szanować, czasem odmawiać ciche pacierze o zamknięcie buzi.

W parku jest aleja gwiazd- Hide zauważa- myśli pan ze ta Czerwona tam trafi?

Nawet publiczny pokaz jej biustu -Zardzewiały- nie spowoduje brania pod uwag tej kandydatury na gwiazdę.

Pokaz ćwiczeń dla pacjentów przez obcesową panią, był pokraczny i nieczytelny.

Po pół godzinie prowadzenia tego pokracznego „zabiegu” , Obcesowa zakończyła, podziękowała.

Proszę panią- podszedłem do prowadzącej- moja wcześniejsza obecność jest podyktowana błędnem w harmonogramie, pani wystąpienie było nie na miejscu.

W kolejnym dniu na basenie tej niegrzecznej pani już nie było.

Stół szwedzki-do naszego czteroosobowego stolika w stołówce, dosiada się Ania i Staszek- dzień dobry, jak smakuje śniadanie?

Bardzo dobry wybór- Genia odpowiada- jedzenie tutaj jest zawsze smaczne i urozmaicone.

Przejechaliśmy przedwczoraj ze Stanów- Staszek, murarz- będziemy dwa tygodnie w Polsce. W Stanach nasza rodzina to siedmiu synów, trzy synowe, trzech wnuczków. Urodziłem się w białostockim , rodzice przywieźli mnie jak byłem małoletnim dzieckiem, w Ameryce jesteśmy ponad czterdzieści lat. Byliśmy w tym sanatorium przed pięciu laty, po każdym pobycie jesteśmy ozdrowieni.

Ja urodziłam się na Podhalu, we wsi koło Limanowej, gospodarstwo było duże i dużo było dla mnie roboty,  -Ania- w domu mówimy po polsku, tylko jedna synowa Amerykanka lepiej mówi po angielsku, uczy się polskiego. Ja do niej mówię po polsku a ją proszę aby mówiła do mnie po angielsku bo ona nie może się nauczyć akcentu języka polskiego. Gotowanie dla siedmiu synów, z których najstarszy ma czterdzieści lat, wyrobiło we mnie przydatne umiejętności kucharki na różne większe przyjęcia. Pomagam gotować dla proboszcza-Ania – mieszkamy blisko kościoła.

28 października na cmentarzu msza w tym roku ze względu na opady deszczu odbyła się w kościele, mieliśmy święto w parafii, przyjechało 25 księży z okolicznych kościołów, zrobiłam:

200 pierogów z serem na słodko, kocioł flaczków, trzy kaczki zapiekane w nadzieniu, 250 rogalików oblewanych sosem, barszcz czerwony,100 krokietów, buraczki …Przygotowania robiła pani chyba miesiąc?- Genia dopytuje.

Od poniedziałku zawijałam krokiety, resztę  robiłam w sobotę. Wszystko przygotowuję w moim domu, kuchnia na plebani jest mała.

Każdy odjeżdżający otrzymywał zawiniątko z moimi wyrobami.

Leczenie domowe, miód, cytryna w chłodnej wodzie moim lekiem-Stach-

chodzę do lekarza z czegoś on musi żyć,

-chodzę do farmaceuty, kupuję leki z czegoś on musi żyć,

– przychodzę do domu, wyrzucam leki do kubła na śmieci, też chcę żyć.

 

Z okazji 25-lecia naszego ślubu byliśmy zaproszeni do Rzymu na audiencję u papieża JPII,

pod warunkiem przybycia całej rodziny. Było nas dziesięć osób. Z New   York do Zurichu lecieliśmy liniami szwajcarskimi, z Zurichu do Rzymu liniami Włoskimi. Ze względu ze tworzyliśmy grupę otrzymaliśmy bonifikatę 500$/osobę. Na lotniku w Rzymie czekało na nas Trzech księży, dwóch z nich było wczoraj tutaj aby się z nami spotkać.

Zajęliście pewno, pół samolotu-Genia ze śmiechem.

W Watykanie ja, mąż, mama i najstarsi synowie spaliśmy w hotelu watykańskim pozostała trójka w hotelu obok Watykanu.,

Papież przyjął nas wszystkich w na audiencji prywatnej, rozpoczął rozmowę ode mnie:

Masz ilość dzieci, jak apostołów?- -Ania- mnie zapytał papież.

Jeszcze kilku brakuje, odpowiedziałam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s