ZŁOTE GODY

KrystynaOna i On,  dzisiaj odznaczeni gwiazdą …ukladG-1.jpg

W tamtym czasie układ gwiazd był tak zobrazowany, za następne pięćdziesiąt lat  gwiazdy pewno będą w innym układzie. Jakie będzie wtedy życie ludzi  na ziemi?

Punktualność jest grzecznością królów

LISTOPAD 2018 Piątek 30 Andrzeja Konstantyna

Szron pokrył resztki opadłych liści w parku Hrabiny, o poranku temperatura wynosiła nawet – 12 st.C …

SANYO DIGITAL CAMERA O cieplenie, nawet gorąco nastąpiło  od 19:00 … Ach, działo się…ze.jpg

 

ben.jpg

Wieczorem w miłym gronie był wielki bal…

dsc06186.jpg

Taniec z Młodymi w tym dniu, na tej sali…ewax.jpgEwa i Zygmunt też Złoci…marta.jpg

Marta i Jędrzej

taniec

Spóźnieni  tańczyli z gracją…kawalerowiewyjscie.jpg

Zabawa w uszczuplonym gronie trwała do godzin porannych…

 

 

 

 

 

 

 

GRUDZIEŃ 2018 Poniedziałek 3 Franciszka Ksawerego

 

Po nocnej mżawce i południowym ociepleniu nawet do 7 st. C, pod naszymi nogami pozostają,  rozmrożona ziemia, zgniłe liście. Powróciły na staw Hrabiny kolorowe kaczki, nasze psy biegają wokoło jakby poczuły wiosnę zimą.   –

W dniu klimatycznego ocieplenia – Hide zwraca się do stojących nad brzegiem stawu psiarzy a mianowicie Geni i Wanka – trwa spotkanie naprawiaczy  ziemi w Katowicach. Onegdaj byłem a raczej bawiłem na spotkaniu Strzechy z Młodymi. Zabawa w opinii uczestników była udana,  dobroczynność wykazana. Wśród wielu różnych życzeń, Rodzina Kresowiaków napisała:

Tak wiele  radości przeżyliście razem tyle wrażeń i wzruszeń połączyło Was, wystarczyło  powiedzieć jedno słowo tak; aby razem być i szczęśliwie  żyć. Niech Wam razem radość  splata dzisiaj , jutro po wsze lata, w szczęściu życie niechaj mija zdrowie zawsze niech Wam sprzyja. W ten dzień radosny i miły przekazujemy życzenia najgorętsze co z serca płyną dla Was do spełnienia Marysia i Kazik oraz Dorocia.

 

 

 

Dzisiaj w dniu 7.12.2018 – czas podsumowania. Na uroczystość nie przybyli: –  zaproszeni Kresowianka, Pani Marysia, obłożnie chora, była myślami z nami.                           Podobnie jak Ania z niedysponowanym Karolem byli   z nami myślami. Kilka innych osób z powodów zdrowotnych ominęli  przyjęcie. Przybyłym Biesiadnikom serdecznie gratulujemy punktualnego pojawienia się  i  rozpoczęcia świętowania  oraz wszystkim osobom dziękujemy za medykamenty  w imieniu potrzebujących chorych Dzieci z Hospicjum w Rzeszowie .

 

 

Informacje o kronikarz100i

Zostałem "wkręcony" w pisanie publikacji, której nadałem tutuł "PODKARPACIE Dozorowania technicznego Sto lat". W tym miejscu odnotuję przygody trwające od 2008r. a związane z wyszukiwaniem zródeł jak się okazało istniejących w czasie przynajmnie trzech wieków na przełomie tysiącleci.Mam jako czytelnik sposób na rozpoczynanie czytania książek w takie kolejności:1. zapoznając się z tytułem, 2.przeglądając skrupulatnie bibliografię, 3.przeglądając spis treści, 4.czytając wybrane fragment 5.czasem czytam "strona po stronie". Powyższy sposób stanowi klucz przy tworzeniu tego blogu. Minęło kilka lat, liczba 100 znów aktualna...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gawędy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „ZŁOTE GODY

  1. kronikarz100i pisze:

    Wesołych i Spokojnych Świąt dla Wszystkich Znajomych i Nieznajomych w dniu wigilijnym życzy Kronikarz 100i

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s